Wydrukuj tę stronę

Wyjazd studyjny_03-05.09.2021 r._Międzyrzecz-Zielona Góra Wyróżniony

W dniach od 3 do 5 września br. członkowie Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa uczestniczyli w wyjeździe technicznym w ramach współpracy branży budowlanej opolskiego i lubuskiego samorządu zawodowego inżynierów budownictwa. Pierwszym etapem naszego wyjazdu było zwiedzanie obiektów inżynierskich – mostów i wiaduktów w ciągu drogi szybkiego ruchu S3 pomiędzy Lubinem i Polkowicami, które zostały wadliwie wykonane przez poprzedniego wykonawcę i polegające na prawidłowym wykonaniu spadków i izolacji płyty nośnej.

Następnym etapem był przejazd do Międzyrzecza gdzie grupa chętnych uczestniczyła w międzyizbowych zawodach sportowych. Członkowie naszej izby spisali się znakomicie wygrywając kilka konkurencji i zdobyli kilka medali.

Drugi dzień to przede wszystkim zwiedzanie obiektów zabytkowych infrastruktury obronnej, wybudowanych w czasach drugiej wojny światowej w okolicach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień oraz ich renowacja celem udostępnienia ich zwiedzającym. Spotkanie integracyjne z grupą inżynierów budownictwa w Klubie Muzycznym „ADAMOWO” przy muzyce granej na na żywo było miłym akcentem tego dnia. Niedziela była ostatnim dniem wyjazdu, w którym po śniadaniu w hotelu „ADAMUS” oprowadzani przez Zastępcę Przewodniczącego Lubuskiej OIIB zwiedziliśmy palmiarnię oraz centrum Zielonej Góry odbywały się uroczystości z okazji święta Winobrania w Zielonej Górze. Późnym popołudniem zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Opola.

Mieczysław Molencki - Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Rady Opolskiej OIIB